Comisii de specialitate

Comisiile de specialitate sunt structurile Consiliului Economic şi Social care analizează problemele specifice domeniilor de activitate pentru care sunt constituite şi care propun plenului măsuri de soluţionare a acestora.

În cadrul comisiilor de specialitate sunt analizate proiectele de acte normative înaintate de iniţiatori şi sunt elaborate proiectele de avize ce vor fi supuse dezbaterii Plenului Consiliului Economic şi Social.

În structura Consiliului Economic şi Social sunt organizate comisii de specialitate permanente sau temporare.

Comisiile de specialitate permanente

Comisia pentru dezvoltare economică, competitivitate şi mediu de afaceri (C1)


Rusu Sabin

Bogaciu Lucian

Bontea Ana

Burnete Ioan-Radu

Constantinescu Amelia-Maria

Felix Radmilo

Gal Claudiu-Lucian

Gheorghe Vrînceanu Mirela-Diana

Ianc Petru

Comisia pentru drepturi şi libertăţi cetăţeneşti, egalitatea de şanse şi de tratament (C2)


Câmpeanu Mihnea

Iancu Adrian

Kniesner Mariana

Negrău Relu-Dorin

Olteanu Cătălina

Răduț Elena-Andreea

Stoica Ioana

Vartolomei Gabriel-Alexandru

-

Comisia pentru relaţiile de muncă, politică salarială, incluziune socială, protecţie socială şi sănătate (C3)


Burlacu Mircea

Benea Ion

Dina Andrei

Godeanu Radu

Paculea Adrian

Pope Iulian

Predică Gabriel

Seremet Ioana-Gabriela

Severin Emilia-Maria-Mărgărita

Comisia pentru agricultură, dezvoltare rurală, protecţia mediului şi dezvoltare durabilă (C4)


Chirică Dragoș

Circa Honorius-Edward-Adrian

Dorobanțu Tudor

Gavrilă Gheorghe

Găman Marioara

Micu Marius-Mihai

Niculae Ștefan

Pufulete Dragoș-Florin

Sbera Ioan

Comisia pentru educaţie, tineret, sport, cercetare, formare profesională şi cultură (C5)


Dan Matei-Agathon

Fudulache Ovidiu-Constantin

Lăcătuș Ruxandra

Popa Stavri Cornelia

Stan Mihaela

Șofron Cristian

Tatu Gabriela

Vereha Alina

Voicu Mihail

Comisia pentru protecţia consumatorului şi concurenţă loială (C6)


Croitoru Ligia

Ghimpău Maria

Gogescu Vasilică

Goraș Carmen-Elisa

Ionescu Georgiana-Florina

Pană Mary-Eugenia

Preda Bogdan

Vasile Elena-Mădălina

-

Comisia pentru cooperaţie, profesii liberale şi activităţi independente (C7)


Anghel Dan

Burlacu Mariana

Cherecheș Iulia-Diana

Dedu Ion

Dună Sanda-Mihaela

Hainăroșie Iulia-Georgiana

Munteanu Mariana

Niemesch Mihail

Soare Constantin-Mihail

Comisia pentru drepturi şi libertăţi ale organizaţiilor societăţii civile (C8)


Avasiloaie Andra-Paula

Cristof Elisabeta-Camelia

Demian Sorin

Foea Niculae

Gogan George

Lungu Mihai

Mureșanu Mircea

Pădure Decebal-Ștefăniță

Ștefănescu Ion

Comisia pentru administraţie publică şi ordine publică (C9)


Bucur Dan

Florea Constantin

Florea Daniel

Mihai Andreea-Viorica

Moldoveanu Remus-Alexandru

Nazare Diana

Popescu Ion

Puiu Lucian-Ciprian

Staicu Claudiu-Florin
  1. Comisia pentru dezvoltare economică, competitivitate şi mediu de afaceri (C1);
  2. Comisia pentru drepturi şi libertăţi cetăţeneşti, egalitatea de şanse şi de tratament (C2);
  3. Comisia pentru relaţiile de muncă, politică salarială, incluziune socială, protecţie socială şi sănătate (C3);
  4. Comisia pentru agricultură, dezvoltare rurală, protecţia mediului şi dezvoltare durabilă (C4);
  5. Comisia pentru educaţie, tineret, sport, cercetare, formare profesională şi cultură (C5);
  6. Comisia pentru protecţia consumatorului şi concurenţă loială (C6);
  7. Comisia pentru cooperaţie, profesii liberale şi activităţi independente (C7);
  8. Comisia pentru drepturi şi libertăţi ale organizaţiilor societăţii civile (C8);
  9. Comisia pentru administraţie publică şi ordine publică (C9).


Daca nu vizualizati fisierele Microsoft Office Word MS Word atasate atunci click aici pentru download Word Viewer


Powered by King Systems® - Web Design | Web Solutions | Web Hosting | Identitate