Les Sections

Comisiile de specialitate sunt structurile Consiliului Economic şi Social care analizează problemele specifice domeniilor de activitate pentru care sunt constituite şi care propun plenului măsuri de soluţionare a acestora.

În cadrul comisiilor de specialitate sunt analizate proiectele de acte normative înaintate de iniţiatori şi sunt elaborate proiectele de avize ce vor fi supuse dezbaterii Plenului Consiliului Economic şi Social.

În structura Consiliului Economic şi Social sunt organizate comisii de specialitate permanente sau temporare.

Comisiile de specialitate permanente

Comisia pentru dezvoltare economică, competitivitate şi mediu de afaceri (C1)


Rusu Sabin
Președinte

-

Burnete Ioan Radu

Dragomirescu Corina

Felix Radmilo

Gafar Michaela

Gal Claudiu Lucian

Ianc Petru

Moldoveanu Remus Alexandru

Comisia pentru drepturi şi libertăţi cetăţeneşti, egalitatea de şanse şi de tratament (C2)


Negrău Relu Dorin
Președinte

Andrei Gabriela Raluca

Bulat Camelia-Gabriela

Câmpeanu Mihnea

Iancu Adrian

Iordache Romanița-Elena

Kniesner Mariana

Răduț Elena Andreea

Stoica Ioana

Comisia pentru relaţiile de muncă, politică salarială, incluziune socială, protecţie socială şi sănătate (C3)


Burlacu Mircea
Președinte

Benea Ion

Colan Ionuț Cristian

Dina Andrei

Fălcuță Vasilică

Godeanu Radu

Pope Iulian

Stoica Ioana

Stoica Alin Bogdan

Comisia pentru agricultură, dezvoltare rurală, protecţia mediului şi dezvoltare durabilă (C4)


Dorobanțu Tudor
Președinte

Anghelache Adina-Maria

Dobrescu Constantin

Gavrilă Gheorghe

Micu Marius Mihai

Niculae Ștefan

Pufulete Dragoș-Florin

Sandu Mariana

Sbera Ioan

Comisia pentru educaţie, tineret, sport, cercetare, formare profesională şi cultură (C5)


Popa Stavri Cornelia
Președinte

Alexe-Coteț Daniela

Dan Matei Agathon

Grigore Alin Ionuț

Mosoretti Panait Lilia

Mățăuan Gabriel

Șofron Cristian

Vereha Alina

Voicu Mihail

Comisia pentru protecţia consumatorului şi concurenţă loială (C6)


Pană Mary Eugenia
Președinte

Constantinescu Amelia-Maria

Ghimpău Maria

Goraș Carmen-Elisa

Nedelcu Mary-Anca

Preda Bogdan

Rotaru Florica Georgeta

Staicu Claudiu Florin

Stan Sorin Cristian

Comisia pentru cooperaţie, profesii liberale şi activităţi independente (C7)


Mirică Nicolae
Președinte

Anghel Dan

Boldeanu Aida-Georgiana

Cherecheș Iulia-Diana

Dedu Ion

Grecu Gheorghe

Păsculescu Mihai

Sîrbu Iulia Georgiana

Soare Constantin Mihail

Comisia pentru drepturi şi libertăţi ale organizaţiilor societăţii civile (C8)


Mureșanu Mircea
Președinte

Cristof Elisabeta-Camelia

Demian Sorin

Dumitrescu Radu-Corneliu

Foea Niculae

Năstase Anca

Pădure Decebal Ștefăniță

Petrariu Ioan-Radu

Ștefănescu Ion

Comisia pentru administraţie publică şi ordine publică (C9)


Popescu Ion
Președinte

Bucur Dan

Cărcăle Victor

Gogescu Vasilică

Miholcă Aurel-Adrian

Negoiță Voinea

Vrînceanu Mirela Diana

Puiu Lucian Ciprian

Sârghi Silviu
  1. Comisia pentru dezvoltare economică, competitivitate şi mediu de afaceri (C1); - Membrii: Rusu Sabin, Burnete Ioan Radu, Dragomirescu Corina, Felix Radmilo, Gafar Michaela, Gal Claudiu Lucian, Ianc Petru și Moldoveanu Remus Alexandru.
  2. Comisia pentru drepturi şi libertăţi cetăţeneşti, egalitatea de şanse şi de tratament (C2); - Membrii: Negrău Relu Dorin, Andrei Gabriela Raluca, Manea Adina Ileana, Câmpeanu Mihnea, Iancu Adrian, Iordache Romanița-Elena, Kniesner Mariana, Răduț Elena Andreea, Stoica Ioana.
  3. Comisia pentru relaţiile de muncă, politică salarială, incluziune socială, protecţie socială şi sănătate (C3); - Membrii: Burlacu Mircea, Benea Ion, Colan Ionuț Cristian, Dina Andrei, Fălcuță Vasilică, Godeanu Radu, Pope Iulian, Predică Gabriel, Stoica Alin Bogdan.
  4. Comisia pentru agricultură, dezvoltare rurală, protecţia mediului şi dezvoltare durabilă (C4); - Membrii: Dorobanțu Tudor, Anghelache Adina Maria, Dobrescu Constantin, Gavrilă Gheorghe, Micu Marius Mihai, Niculae Ștefan, Pufulete Dragoș-Florin, Sandu Mariana, Sbera Ioan.
  5. Comisia pentru educaţie, tineret, sport, cercetare, formare profesională şi cultură (C5); - Membrii: Popa Stavri Cornelia, Alexe-Coteț Daniela, Dan Matei Agathon, Grigore Alin Ionuț, Mosoretti Panait Lilia, Mățăuan Gabriel, Șofron Cristian, Vereha Alina, Voicu Mihail.
  6. Comisia pentru protecţia consumatorului şi concurenţă loială (C6); - Membrii: Pană Mary Eugenia, Constantinescu Amelia-Maria, Ghimpău Maria, Goraș Carmen-Elisa, Nedelcu Mary-Anca, Preda Bogdan, Rotaru Florica Georgeta, Staicu Claudiu Florin, Stan Sorin Cristian.
  7. Comisia pentru cooperaţie, profesii liberale şi activităţi independente (C7); - Membrii: Mirică Nicolae, Anghel Dan, Boldeanu Aida-Georgiana, Cherecheș Iulia-Diana, Dedu Ion, Grecu Gheorghe, Păsculescu Mihai, Sîrbu Iulia Georgiana, Soare Constantin Mihail.
  8. Comisia pentru drepturi şi libertăţi ale organizaţiilor societăţii civile (C8); - Membrii: Mureșanu Mircea, Cristof Elisabeta-Camelia, Dumitrescu Radu-Corneliu, Foea Niculae, Năstase Anca, Pădure Decebal Ștefăniță, Petrariu Ioan-Radu, Ștefănescu Ion, Demian Sorin.
  9. Comisia pentru administraţie publică şi ordine publică (C9). - Membrii: Popescu Ion, Bucur Dan, Cărcăle Victor, Gogescu Vasilică, Miholcă Aurel-Adrian, Negoiță Voinea, Vrînceanu Mirela Diana, Puiu Lucian Ciprian, Sârghi Silviu.


Si vous ne pouvez pas visualiser les fichiers Microsoft Office Word MS Word ci-joint, puis cliquez ici pour télécharger Word Viewer


«Septembre 2018»
LMMJVSD
      1  2 
 3  4  5  6  7  8  9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 


Powered by King Systems® - Web Design | Web Solutions | Web Hosting | Identitate