Ordinea de zi | 25.01.2017

Ordinea de zi a şedinţei Plenului CES din data de 25.01.2017, ora 10:00

Ordinea de zi propusă

1. Informare privind şedinţa BEx din data de 25.01.2017
2. Aprobarea procesului-verbal al şedinţei Plenului din data de 17.01.2017
3. Avizarea proiectelor de acte normative:
   3.1. Proiect de Lege pentru aprobarea plafoanelor unor indicatori specificaţi în cadrul fiscal-bugetar pe anul 2017 (termen de avizare conform Legii nr. 248/2013, republicată, cu modificările și completările ulterioare: 07.02.2017)
   3.2. Proiectul Legii bugetului de stat pe anul 2017 (termen de avizare conform Legii nr. 248/2013, republicată, cu modificările și completările ulterioare: 07.02.2017)
   3.3. Proiectul Legii bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2017 (termen de avizare conform Legii nr. 248/2013, republicată, cu modificările și completările ulterioare: 07.02.2017)
   3.4. Proiect de Ordonanţă de urgenţă a Guvernului privind unele măsuri bugetare în anul 2017, prorogarea unor termene, precum si modificarea si completarea unor acte normative (termen de avizare conform Legii nr. 248/2013, republicată, cu modificările și completările ulterioare: 07.02.2017)

4. Validarea doamnei DRAGOMIRESCU Corina, ca reprezentantă a Academiei de Advocacy, în Comisia pentru dezvoltare economică, competitivitate şi mediu de afaceri
5. Validarea doamnei GAFAR Michaela, ca reprezentantă a Uniunii Profesiilor Liberale din România, în Comisia pentru dezvoltare economică, competitivitate şi mediu de afaceri
6. Validarea domnului MOLDOVEANU Remus Alexandru, ca reprezentant al Asociației Municipiilor din România, în Comisia pentru dezvoltare economică, competitivitate şi mediu de afaceri
7. Validarea doamnei BITU Nicoleta, ca reprezentantă a Fundaţiei Agenţia de Dezvoltare Comunitară ”ÎMPREUNĂ”, în Comisia pentru drepturi şi libertăţi cetăţeneşti, egalitatea de şanse şi de tratament
8. Validarea doamnei BULAT Camelia Gabriela, ca reprezentantă a Academiei de Advocacy, în Comisia pentru drepturi şi libertăţi cetăţeneşti, egalitatea de şanse şi de tratament
9. Validarea doamnei ANDREI Gabriela Raluca, ca reprezentantă a Fundaţiei pentru Apărarea Cetăţenilor Împotriva Abuzurilor Statului, în Comisia pentru drepturi şi libertăţi cetăţeneşti, egalitatea de şanse şi de tratament
10. Validarea domnului FĂLCUȚĂ Vasilică, ca reprezentant al Federației Naționale ”OMENIA”, în Comisia pentru relaţiile de muncă, politică salarială, incluziune socială, protecţie socială şi sănătate
11. Validarea domnului STOICA Alin Bogdan, ca reprezentant al HR Management Club România, în Comisia pentru relaţiile de muncă, politică salarială, incluziune socială, protecţie socială şi sănătate
12. Validarea domnului COLAN Ionuț Cristian , ca reprezentant al FONPC-Federația Organizațiilor Neguvernamentale pentru Copil, în Comisia pentru relaţiile de muncă, politică salarială, incluziune socială, protecţie socială şi sănătate
13. Validarea doamnei SANDU Mariana, ca reprezentantă a Fundaţiei Agenţia de Dezvoltare Comunitară ”ÎMPREUNĂ”, în Comisia pentru agricultură, dezvoltare rurală, protecţia mediului şi dezvoltare durabilă.
14. Validarea domnului DOBRESCU Constantin, ca reprezentant a Federației Asociațiilor Apicole din România-ROMAPIS, în Comisia pentru agricultură, dezvoltare rurală, protecția mediului și dezvoltare durabilă.
15. Validarea doamnei ANGHELACHE Adina-Maria, ca reprezentantă a Asociației C4C Communication for Community, în Comisia pentru agricultură, dezvoltare rurală, protecţia mediului şi dezvoltare durabilă
16. Validarea doamnei ALEXE Daniela, ca reprezentantă a Consiliului Tineretului din România, în Comisia pentru educaţie, tineret, sport, cercetare, formare profesională şi cultură
17. Validarea domnului MĂȚĂUAN Gabriel, ca reprezentant al HR Management Club România, în Comisia pentru educaţie, tineret, sport, cercetare, formare profesională şi cultură
18. Validarea domnului GRIGORE Alin-Ionuț, ca reprezentant al Uniunii Studenţilor din România, în Comisia pentru educaţie, tineret, sport, cercetare, formare profesională şi cultură
19. Validarea doamnei NEDELCU Anca, ca reprezentantă a Asociației InfoCons, în Comisia pentru protecţia consumatorului şi concurenţă loială
20. Validarea doamnei CONSTANTINESCU Amelia Maria, ca reprezentantă a Uniunii Naţionale a Cooperaţiei Meşteşugăreşti-UCECOM, în Comisia pentru protecţia consumatorului şi concurenţă loială
21. Validarea doamnei ROTARU Florica Georgeta, ca reprezentantă a Federației Asociațiilor Apicole din România-ROMAPIS, în Comisia pentru protecţia consumatorului şi concurenţă loială
22. Validarea doamnei CHERECHEȘ Diana Iulia, ca reprezentantă a Uniunii Naţionale a Cooperaţiei Meşteşugăreşti-UCECOM, în Comisia pentru cooperaţie, profesii liberale şi activităţi independente
23. Validarea domnului MIRICĂ Nicolae, ca reprezentant al Uniunii Profesiilor Liberale din România, în Comisia pentru cooperaţie, profesii liberale şi activităţi independente
24. Validarea doamnei BOLDEANU Aida Georgiana, ca reprezentantă a Asociaţiei Profesionale Neguvernamentale de Asistenţă Socială, în Comisia pentru cooperaţie, profesii liberale şi activităţi independente
25. Validarea doamnei NĂSTASE Anca, ca reprezentantă a Consiliului Tineretului din România, în Comisia pentru drepturi şi libertăţi ale organizaţiilor societăţii civile
26. Validarea domnului PETRARIU Radu Ioan, ca reprezentant al Uniunii Studenţilor din România, în Comisia pentru drepturi şi libertăţi ale organizaţiilor societăţii civile
27. Validarea domnului DUMITRESCU Radu Corneliu, ca reprezentant al Asociației InfoCons, în Comisia pentru drepturi şi libertăţi ale organizaţiilor societăţii civile
28. Validarea domnului CĂRCĂLE Victor, ca reprezentant al Federației Naționale ”OMENIA”, în Comisia pentru administraţie publică şi ordine publică
29. Validarea doamnei POPA Simona, ca reprezentantă a Asociației Municipiilor din România, în Comisia pentru administraţie publică şi ordine publică
30. Validarea domnului MIHOLCA Aurel Adrian, ca reprezentant al Asociației Profesionale Neguvernamentale de Asistență Socială - ASSOC, în Comisia pentru administraţie publică şi ordine publică
31. Desigilarea plicurilor conținând buletinele de vot și numărarea voturilor în vederea alegerii președintelui Consiliului Economic și Social
32. Diverse


  sageataProiecte de acte normative transmise spre avizare
  sageataAvize emise de CES 2021
  sageataAvize emise de CES 1998-2021

Powered by King Systems® - Web Design | Web Solutions | Web Hosting | Identitate